Novoročné želanie

Novoročné želanie

Bohatá nádielka snehu prilákala počas školských prázdnin na Zochovú chatu pri Modre stovky lyžiarov, turistov obdivovateľov prírody Malokarpatských hôr. Lyžiarske vleky pre mládež, dospelých, ale aj pre tie najmenšie deti boli v prevádzke, plynule bez čakania vyvážali lyžiarov na svah. Na svoje si prišli i turisti. Na Nový rok zorganizoval Modranský turistický spolok novoročné stretnutie pod rozhľadňou na Veľkej homole. Účastníci stretnutia zaspievali slovenskú hymnu, vzájomne si zaželali veľa zdravia v novom roku, ochutnali varené víno a v dobrej nálade sa vrátili na preplnené parkovisko pred Zochovú chatu.

Škoda však, že obľúbené miesto turistov Furmanská krčma po rokoch prevádzky počas sviatkov zaľahla popolom. Nočný požiar vykonal doslovnú skazu, zostali iba niektoré kamenné múry a vysoký začmudený komín. Smutný pohľad pre smädných unavených turistov, lyžiarov, ktorí vždy v pohode v tejto rázovitej krčme si posedeli pri káve, čaji, víne, pive a dobrom jedle.

Nový štvorhviezdičkový hotel Zochová chata, vyrástol na druhej strane cesty. Pri pohľade na pôvodný zrekonštruovaný objekt hotela Zochová chata a ďalších moderných priestorov s welness, fitness centrám, saunami, s telocvičňou a bazénom návštevník oprávnene môže očakávať najvyššiu kvalitu služieb. Piesky, Zochová chata začínajú takto písať novú kapitolu, ktorá určite nadviaže na niekdajšiu slávu Zochovej chaty, keď tu šéfoval „Karpatský vlk“. Starobylá Modra, perla Malých Karpát takto dostáva nový „šperk“, ktorý popri víne, keramike, či gastronómii bude lákať nielen turistov, ale i návštevníkov kongresového centra zo Slovenska i zahraničia. Moderný vinársky komplex ELESKO, Vinohradnícky dom U richtára, penzión HARMÓNIA, hotel MAJOLIKA, hotel SEBASTIAN a ďalšie zariadenia dostávajú takto ďalšieho brata, ktorý bude úspešne prezentovať mesto na Slovensku i vo svete.

F. Mach, MODRA