Deň modranských pivníc

Deň modranských pivníc

Dňa 9. apríla sa konal už VIII. ročník „Dňa modranských pivníc“. Organizátori zo Spolku vinohradníkov a vinárov Modra v spolupráci s mestom Modra pripravili celkom 19 otvorených pivníc, kde mali možnosť návštevníci ochutnať celkom 220 vzoriek vín.

Najviac otvorených pivníc bolo na námestí Modry, ale aj priľahlých ulíc. V pivnici U pradeda organizátori predávali degustačné poháre a lístky spolu s orientačnou mapkou mesta. V pivnici prezentoval svoje vína najúspešnejší modranský vystavovateľ na VITIS AUREA Igor Rariga so synom Marekom. V mestskej pivnici pod starou radnicou sa prezentovali traja vinári okrem Jozefa a Romana Ružeka tu boli Hutterovci a Vinárstvo Bočko zo Šenkvíc. V spolkovej pivnici VINCÚR ponúkal svoje vína Juraj Štiglic – vinárske združenie Modra a Vincent Jakubec, vo vinotéke Zlatý strapec v priestoroch niekdajšieho pracoviska Výskumného ústavu vinohradníckeho v Modre hosťovali vinári VÍNO Hubinský z Vinosad. Hlúčiky návštevníkov putovali i do ďalších pivníc ako napr. prof. Vína Fedorovi Malíkovi so synmi, do Vinohradníckeho domu U Šeba, kde bola Chateau Modra, Ing. Miroslavovi Dudovi do Harmónie, do moderného vinárskeho komplexu ELESKO a do ďalších pivníc Modry.

Ako nám prezradil organizátor Michal Petrík, ktorý je súčasne viceprimátorom Modry, predali viac ako 300 lístkov. Rok 2010 bol najhorším rokom pre ľudí žijúcich z tradície vinohradníctva a vinárstva v regióne. Ani ťažké časy a pohromy, ktoré sa podpísali pod nízku úrodu hrozna v roku 2010 nedonútili vinárov skloniť hlavu. Dorobili kvalitné vína, ktoré mali návštevníci možnosť na Dni modranských pivníc ochutnať.

F. Mach, MODRA